• Maritza
 • Genç Ağa MERİÇ

  Yönetim Kurulu Başkanı

  1962 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Lise tahsilinin ardından Meriç İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’ni kurdu. Maritza İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Gençağa Meriç; Beşiktaş, Mecidiyeköy, Ulus, Etiler ve Bostancı olmak üzere İstanbul’un farklı semtlerinde konut ve iş merkezi yaparak, yaklaşık 4000’in üzerinde aileyi ev sahibi yapmıştır. Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği kurucuları arasında olan Meriç, Trabzonspor Kulübü kongre üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • Mehmet MERİÇ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1965 Trabzon Of 'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nü bitirdi. 1988 yılında aile şirketi olan Meriç İnşaat ile inşaat sektörüne girdi. 2011 yılında Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi. 2009 yerel seçimlerinde Şişli'den İl Genel Meclis Üyeliği'ne seçildi. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 • Ahmet MERİÇ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1984 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Lise öğrenimini bitirdikten sonra İstanbul Kültür Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldu. 1998 yılında aile şirketi olan Meriç İnşaat'da Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2007 yılında Gençağa Meriç ve A.Emir Sarıgül ile kurduğu Maritza İnşaat'da Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Ahmet Meriç evlidir.